USA trip part 2

1 comment
V druhej časti postu z USA pridávam fotky z Las Vegas /ktoré sa po L.A. stalo na pár dní našim dovolenkovým domovom/. Okrem Las Vegas sme v rámci výletu na severovýchod od L.A. strávili jeden celý deň aj v Národnom parku Grand Canyon. Viac však prezradia fotky nižšie.
Čo sa týka mesta hriechu, môžem sa verejne priznať: Áno, stala som sa závislá na kasíne. Tomu sa proste nedá odolať! Vložíte dolár a odrazu pol hodinu sedíte pri hlučnej pestrofarbnej mašine plnej dolárov a s napätím čakáte, že práve vy budete ten štastlivec, ktorý vyhrá niekoľko tisíc dolárov. Samozrejme, nič také sa nestalo a všetky doláre som prehrala. Ale pocit to bol úžasný.
Mimochodom, každý hotel má svoje špeci kasíno. Môžete si teda zahrať v kasíne pripomínajúcom New York, Paríž a pod.. A pokiaľ budete mať také šťastie ako my na rôznych indiánskych pasákov na uliciach /ktorých je v Las Vegas naozaj neúrekom/, určite sa radšej pred chaosom na uliciach ukryjete v kasíne plnom pekných dievčat, turistov, usmievavých dôchodcov /áno, dôchodcovia sú silná klientela v kasínach/ a najmä klimatizácie, keďže v Las Vegas bolo aj v októbri neskutočné teplo.

Cesta z L.A. bola príjemným prekvapením. Žiadne veľké zápchy sa nekonali, a tak nám cesta trvala rovnako ako predpovedali Google Maps. Po ceste v mestách sa určite nezaobídete bez navigácie. My sme využívali navigáciu v mobiloch, ktorú musím naozaj pochváliť. Stačilo si iba predplatiť internet v mobile do zahraničia a navigácia frčala ako hodinky. Auto sme si zabookovali už mesiac dopredu a na letisku v  L.A. sme si už len s vytlačeným papierom vyzdvihli malé osobné auto za super cenu.


Napriek tomu, že Las Vegas pôsobí miestami trošku gýčovo, keďže podaktoré hotely si už najlepšie časy prežili /a nezachránia to ani blikajúce svetielka v okolí hotela/, ja osobne som si mesto hriechu za pár dní nenormálne zamilovala a už teraz dúfam, že sa tam raz vrátim /minimálne zbohatnúť v kasíne/. Ubytovaní sme boli kúsok od hotela Tropicana a Hooters, preto sme mali len pár minút chôdze k Las Vegas Stripu, teda najznámejšej ulice v Las Vegas, preplnenej všakovakými hotelmi. Pokiaľ budete mať cestu do Vegas, odporúčam hotel priamo na Stripe. Táto niekoľko kilomentrov dlhá ulica je síce rozmanitá a pekná, no nohy a ani doláre za taxík z a do hotela vám za každodenné premiesťovanie sa nestoja /alebo som iba ja pohodlná../ Ak by ste si mysleli, že hotely v Las Vegas sú neskutočne drahé, musím všetkých vyviesť z omylu. Z celej našej dovolenky bolo ubytovanie v LV tým najlacnejším a to sme tu strávili 5 dní. Hotely v blízkosti Stripu môžete nájsť naozaj v dobrej cene. Pokiaľ si nepotrpíte na luxus /ako má napr. hotel Bellagio a pod./, môžete sa ubytovať za lacné peniaze priamo vedľa najvychýrenejších kasín v Las Vegas.


K najkrajším atrakciám Las Vegas patria určite fontány pred hotelom Bellagio, ktorých presné časy si určite pri ceste do LV vyzistite a nenachajte si újsť minimálne 3 z nich /každá jedna je vždy k inej hudobnej skladbe a perfektne ladí s melódiou/. V prime time fontán sa okolo Bellagia združujú stovky turistov čakajúc na toto pekné divadlo s foťákom v ruke. Určite odporúčam zažiť, zimomriavky sú isté.
V čase nášho tripu vo Vegas tu oslavovala narodeniny aj Kim Kardashian, ktorej asistentov a známych  sme stretli pri Venetian hoteli. Kuriozitou v LV však nebola Kardashian, ale naše stratené auto. Áno, áno, aj takéto veci sa stávajú nevinným turistom z Európy. :) Požičané auto sme si totiž odložili pred Mekáč a šli nakupovať suveníry len pár krokov od fastfoodu. Po 15tich minútach sme sa vrátili a auto nikde. Ani si neviete predstaviť, ako som v danom momente stresovala /dnes sa už na sebe iba smejem/. Čas sú vraj peniaze a my sme za krátkych 15 minút zaplatili odťahovke takmer 300 dolárov. Verdikt: neparkuj tam, kde nenakupuješ! Jedno je isté, fóbia z nesprávne zaparkovaného auta sa teraz so mnou ponesie po celý život. :) Aj také vie byť mesto hriechu..

 

Jeden z dní sme strávili v Grand Canyon-e, ktorý bol naživo ešte krajší ako na všetkých fotkách, ktoré sme kedy videli. Výlet do južnej časti Grand Canyonu sme si zarezervovali už dopredu a v autobuse sme boli asi jediní "neameričania", ak nerátam turistov z Japonska a Číny. Autobusár bol nielen šikovný šofér, ale aj skvelý rečník. Celú cestu nám rozprával zaujímavosti a vtipy o Las Vegas, Grand Canyone, Hoover Dam alebo aj Boulder City. Ako som už spomenula, cestou do Grand Canyonu sme mali zastávku aj pri priehrade Hoover Dam, ktorá je svojou výškou 2.najvyššou priehradou v USA. No a Grand Canyon? Ten snáď ani opisovať nemusím, fotky prezradia všetko..
Nedá mi nespomenúť aj milé prekvapenie od spoločnosti, s ktorou sme cestovali do Grand Canyonu. Nielenže nám organizátor zájazdu zavolal priamo do hotelovej izby o 5tej ráno, aby sme nezabudli na výlet s ich spoločnosťou /predstavte si moju reakciu o 5ráno, keď vám z ničoho nič zazvoní nepoužívaný telefón, brr/, ale pripravili nám taktiež aj super obed v príjemnej reštike pár kilometrov od Národneho parku. Opäť určite odporúčam.
Prajem príjemný pondelok
Monika

1 komentár:

  1. úžasné fotky, Monika, vyzeráš super na fotkách, hlavne v kvietkovaných šatách :)

    lapkindressbox.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť